30 років регіональному суспільно культурному товариству Надсяння

10 листопада, у Львівській національній філармонії, відбулись урочистості з нагоди 30-ліття створення Львівського регіонального суспільно-культурного товариства «Надсяння».  Захід розпочався Державним гімном України та Гімном товариства Надсяння «Де срібнолентий Сян пливе», а також хвилиною мовчання вшанували загиблих українців-борців на волю та незалежність держави.

Присутніх привітав заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, який у вітальному слові згадав події операції «Вісла», а також події, які сьогодні відбуваються на сході України. Іван Собко від імені голови Львівської ОДА за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у відродження, збереження і популяризацію національних надбань українців Надсяння та з нагоди ювілею вручив подяки членам товариства.

У концертній програмі взяли участь дитячі  ансамблі танцю «Калина» с. Кальників, Підкарпатське воєводство, Республіка Польща,  «Дністрові Зорі» с.Викоти Самбірського району, “Вірш про Україну” прочитала Вероніка Різак с.Ваньовичі та багато інших колективів.

Довідково

Львівське регіональне суспільно-культурне товариство «Надсяння» — товариство українців, переселених з етнічних українських земель з регіону Надсяння (теперішня Польща).

Члени Товариства беруть участь у громадських і релігійних заходах, спрямованих на розвиток українства у Надсянні, а також у культурному житті Львівщини.

Установчі збори товариства відбулися 10 листопада 1989 року, у Львові, у Пороховій вежі. Серед ініціаторів створення – доцент Львівської консерваторії Любомира Яросевич (Мелех), Дарія Саєнко (Вергун), Марта Братун, скульптор Петро Дзиндра, Дмитро Лопачак, Роман Кудлик та інші. Установчі збори проводилися під егідою Українського фонду культури, Львівським відділенням якого керував український скульптор Емануїл Мисько. Володимир Середа був обраний головою товариства, який очолював товариство до 2017 року.

У 2017 році Львівське регіональне суспільно-культурне товариство «Надсяння» обрало своїм головою Соломію Риботицьку – дочку відомого львівського художника Володимира Риботицького, викладача коледжу імені Івана Труша.

Сьогодні осередки Львівського суспільно-культурного товариства «Надсяння», крім Львова, діють ще у 13 районах та містах області, зокрема в Городку, Самборі, Червонограді, Стрию, Мостиськах, Дрогобичі, Бродах, Винниках, Рудках, Судовій Вишні, Старому Самборі, Ходорові, а також у Тернопільській та Івано-Франківській областях.

Коментарі

Comments are closed.